Menu Close

Za 200 lat bogaci staną się nieśmiertelnymi “cyborgami”, a biedni wymrą.

Bogaci na świecie będą ewoluować, aby stać się częściowo maszynowymi “cyborgami” zdolnymi do życia NA ZAWSZE, podczas gdy biedni mogą zostać całkowicie wymazani z powierzchni Ziemi w ciągu 200 lat, twierdzi jeden z czołowych historyków.

Profesor Yuval Noah Harari z Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie przewiduje, że radykalna ewolucja może nastąpić w ciągu najbliższych dwóch stuleci. Pozwoli ona ludziom uniknąć śmiertelnych chorób i cieszyć się niemal nieograniczonym życiem.

Profesor, twierdzi, że istoty ludzkie zaimplementują komputery i “będą tak samo różni od dzisiejszych ludzi, jak różne są obecnie szympansy od nas”.

Jednak Harari uważa, że takie ewolucyjne zmiany przyniosą korzyści tylko najbogatszym w społeczeństwie, powiększając przepaść między bogatymi a biednymi i pozostawiając tych, którzy są w ubóstwie, na wyginiecie.

Dalej twierdzi, “Myślę, że prawdopodobnie w ciągu najbliższych 200 lat homo sapiens zmodernizuje się w jakąś ideę boskiej istoty, czy to poprzez manipulację biologiczną, czy inżynierię genetyczną czy też poprzez tworzenie cyborgów”.

“Będzie to największa ewolucja w biologii od czasu pojawienia się życia, bowiem biologicznie to tak naprawdę nic nie zmieniło się w ciągu czterech miliardów lat”

Naukowiec sugeruje również, że religia i idea praw człowieka są fikcyjnymi ideami wymyślonymi przez ludzi w celu stworzenia porządku w społeczeństwie.

“Większość systemów prawnych opiera się na prawach człowieka, ale wszystko to jest w naszej wyobraźni. Pieniądze to najbardziej udany wynalazek w historii.

“Mamy mistrzów gawędziarzy, bankierów, ministrów finansów, którzy twierdzą, że pieniądze są coś warte. Nie są. Spróbuj dać pieniądze szympansowi. Są bezwartościowe.”

Prof. Harari, autor międzynarodowego bestsellera “Sapiens: Krótka historia ludzkości”, uważa również, że informatycy stworzyli “techno-religię”, przewyższającą konwencjonalne religie, która twierdzi , „że nie potrzebujemy Boga – tylko technologii”.

 

Wg. Sapiens: Krótka historia ludzkości

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *