Menu Close

Roboty ze sztuczną inteligencją zrealizują marzenie ludzkości

Jeden z najlepszych ekspertów od robotyki przewidział niedawno, że przyszli ludzie będą mieszanką substancji organicznych i technologii

W ciągu ostatnich kilku lat sztuczna inteligencja (AI) zaczęła dominować we wszystkich aspektach ludzkiego życia, a teraz transhumanistyczny myśliciel przewiduje, że roboty zasilane sztuczną inteligencją mogą wykonać wszystkie ludzkie zadania do 2050 roku. Ponieważ sztuczna inteligencja zdominują świat w przyszłości i ludzie będą mogli przenieść się do post-obowiązkowego społeczeństwa pracy.

Witalność sztucznej inteligencji ogólnej

Uwagi te zostały dokonane przez Davida Wooda, prezesa londyńskich futurystów i skarbnika Partii Transhumanistycznej w Wielkiej Brytanii. Wood uważa, że ludzie powinni wykorzystać zalety sztucznej inteligencji, by poprawić swoje zdolności biologiczne.

“Wierzę, że istnieje 50 procent szans na sztuczną inteligencję ogólną, a tym samym możliwość robotów wykonujących wszystkie ludzkie zadania, do połowy wieku i około 10 procent szans, że możemy mieć to do 2025 roku”.

Należy zauważyć, że sztuczna inteligencja ogólna jest momentem, w którym dorównuje lub przewyższa ludzką inteligencję w danym obszarze. Kilku czołowych ekspertów, w tym Stephen Hawking, uważało, że może się to zdarzyć w przyszłości, a konsekwencje tego rozwoju są nieprzewidywalne.

AI zrewolucjonizuje świat

Wood uważa, że mądre wykorzystanie sztucznej inteligencji w obszarach edycji genów może zrewolucjonizować przyszłość, a ludzie mogą skutecznie rozwiązywać różne problemy, takie jak np. starzenie się.

“Myślę, że możemy rozwiązać problem starzenia się i śmierci. Możemy pozwolić ludziom naprawdę żyć lepiej, poprawiając nie tylko ich fizyczne samopoczucie, ale także psychiczne, emocjonalne nawet duchowe. Więcej z nas będzie w stanie żyć w sposób, który tylko od czasu do czasu dostrzegamy dzisiaj. Dzięki tym technologiom moglibyśmy stać się bardziej podobni do mędrców, guru, mistyków”, dodał Wood.

Przyszli ludzie będą hybrydami

Kilka miesięcy temu profesor David J Gunkel, czołowy ekspert w dziedzinie etyki robotów na Northern Illinois University w Chicago zasugerował, że przyszli ludzie mogą być mieszanką substancji organicznych i technologii. Stwierdził również, że rzeczywista prawna pozycja robotów może stać się najgorętszym punktem debaty w przyszłości.

Wg. D.J. Gunkel, przyszli ludzie będą rozszerzać się o sztuczne urządzenia, a tym samym możliwości fizyczne i psychiczne ludzi będą poszerzone poza dotychczasowe granice.

Wg International Business Times

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *