Menu Close

Google pracuje nad tatuażami, które zmieniają ciało w touchpad

Nowy Atrament

Niezrażony historyczną porażką projektu Google Glass, Google nadal inwestuje w nowatorskie formy technologii „noszenia” (ang. wearable)

Najnowsze projekty, według CNET, obejmują nowe okulary rzeczywistości mieszanej, kontrolery wirtualnej rzeczywistości, które pozwalają poczuć wagę wirtualnych obiektów i nowe smartwatche. Ale być może najbardziej niezwykły jest tymczasowy high-tech tatuaż, który zamienia ciało w gigantyczny touchpad.

Wygląd Ciała

CNET donosi, że ideą projektu tatuażu, nazwany Skin Marks jest, by interakcja z technologią obywała się w sposób bardziej naturalny. Skin Marks mogą być stosowane do palców lub części dłoni, które kontrolujemy instynktownymi umiejętnościami motorycznymi. Za pomocą odpowiednich czujników, np. przez zgięcie palca lub ściśnięcie pięści sterowanie urządzeniami technologicznymi może stać się drugą naszą naturą.

“Dzięki znacznie zmniejszonej grubości tatuażu i zwiększonej rozciągliwości, Skin Mark jest wystarczająco elastyczny, aby dostosować się do nieregularnej geometrii ciała takiej jak zgięcia skóry czy wystające kości”, napisali w białej księdze o projekcie naukowcy z Uniwersytetu Saarland, którzy finansowani byli przez Google w celu opracowania technologii,

Produkty

Oprócz wartości rynkowej pokonując innych gigantów technologicznych, takich jak Facebook lub Apple w rozgrywce o prymat w urządzeniach do noszenia (wearable)CNET donosi, że Google szczególnie zachęca do korzystania z nich, by uzyskać więcej osób do korzystania – lub wdrukowywania ich w skórę w celu zebrania jeszcze więcej tych wartościowych i tak bardzo pożądanych danych użytkownika.

Ukierunkowane reklamy przynoszą Google ponad 160 miliardów dolarów rocznie. A zupełnie nowe kategorie danych, które urządzenia takie jak te tatuaże generują, będą jeszcze cenniejsze

 

 

wg Futuryzm: Dan Robitzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *